Alek Rogoziński, pisarz i "król czarnego humoru". O tym jest jego najnowsza powieść

REKLAMA
Alek Rogoziński to postać, o jakiej słyszała większość miłośników polskich powieści kryminalnych. Serca czytelników podbił nie tylko dzięki talentowi do wymyślania fabuły, ale również - poczuciu humoru, któremu daje wyraz w swoich książkach. W wywiadzie dla Rock Radia opowiedział o ostatnim dziele!
REKLAMA

Alek, a właściwie: Aleksander Rogoziński, jest nie tylko pisarzem, ale również dziennikarzem. Jego debiutem literackim była wydana w 2015 roku powieść Ukochany z piekła rodem. Następna książka, czyli Jak Cię zabić, kochanie? doczekała się nawet tłumaczenia na język angielski. 

REKLAMA

Alek Rogoziński o swojej najnowszej książce 

Alek Rogoziński był "Niezłym Gościem" Kuby Kalety z Rock Radia. Przyczynkiem do rozmowy stała się niedawna premiera jego książki "Śmierć na wagę złota". O czym jest najnowsza powieść pisarza, który na koncie ma dziś już łącznie 33 pozycje? O to Kuba postanowił zapytać oczywiście samego autora!

Jest to opowieść o pani dziennikarce, która dostaje teoretycznie mega nudny reportaż do zrobienia, czyli – reportaż z wykopalisk archeologicznych. Ona jedzie na to miejsce, to znaczy, próbuję się tam dostać, zahacza jeszcze po drodze o jedno miejsce: zgarnia Kustosza, żeby jej w ogóle wytłumaczył, bo ona nic nie wie na temat historii, nic nie wie na temat archeologii – wyjaśnił Alek Rogoziński. 

Zobacz także: Zofia Jastrzębska zagrała ofiarę morderstwa. "Czasem myślę, że się nie obudzę"

Jednak, jak to w powieściach Alka Rogozińskiego, szybko dochodzi do tajemniczego morderstwa. Bowiem kiedy główna bohaterka dojeżdża na miejsce, spotyka tam... zwłoki! 

Jak dojeżdża na miejsce, to okazuje się, że wcale nie będzie to tak nudne, jak jej się wydawało, bo na miejscu czeka na nią nie wykopalisko archeologiczne, tylko trup!

Alek Rogoziński 'Śmierć na wagę złota'Alek Rogoziński 'Śmierć na wagę złota' materiały prasowe

REKLAMA

Głównym sojusznikiem bohaterki jest Kamil Barszczewski, czyli wspomniany już kustosz. Jak opisuje Alek Rogoziński, Barszczewski to mężczyzna obdarzony wielkim urokiem osobistym, co często pomaga mu w pozyskiwaniu informacji od przedstawicielek płci pięknej. Niestety dla tych dwojga, szybko okazuje się, że tajemniczym odkryciem interesuje się półświatek, którego przedstawiciele nie wahają się dopiąć swego, dosłownie i w przenośni, po trupach. 

[...] Kamil Barszczewski, czyli przystojny kustosz z muzeum archeologicznego. [...] Potrafi być czarujący i jak trzeba coś załatwić z płcią piękną, to tam się go pośle, ta jego cecha pcha fabułę do przodu. Ale szybko okazuje się, że tym tajemniczym odkryciem interesują się również ludzie z półświatka i służby specjalne, a samo odkrycie pociąga za sobą też ofiarę śmiertelne.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Alkiem Rogozińskim!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory