Piotr Rogucki cały czas się tego uczy. "Wtedy wszystkie zapędy ego się wyłączają"

REKLAMA
Niezłym Gościem w Rock Radiu był wokalista Piotr Rogucki. Na antenie opowiedział o podejściu do tworzenia, niezamykaniu się na inne brzmienia. Poruszył temat nadchodzących koncertów Comy. Zdradził również, co daje mu ironia oraz poczucie humoru.
REKLAMA

Piotr Rogucki to wokalista najbardziej znany z występów z zespołem Coma. Wkrótce będzie dobra okazja, by usłyszeć grupę na żywo. Muzycy zagrają na Rockowizna Festiwal 2024, który odbywa się w dniach 30-31 sierpnia w Krakowie. Wokalista zespołu gościł tymczasem na antenie Rock Radia.

REKLAMA

W programie "Niezły Gość" Piotr Rogucki opowiadał nie tylko o swojej twórczości i podejściu do muzyki. Mariusz Stelmaszczyk zagaił muzyka o jego poczucie humoru i ironię. Dlaczego artysta ją stosuje? Co daje mu ten rodzaj dystansu?

Ja chyba wiem, kiedy to można zastosować, ale co mi to daje? Tak generalnie, wiesz co? Jest wesoło. Nazwałbym to rodzajem dystansu po prostu, a nie szydzeniem z ludzi, bo do tego mi jest bardzo daleko. Zupełnie nie mam takich intencji. Nauczyłem się tego, że ja jestem człowiekiem, który nie potrafi żyć na kontrze. Już raczej wolę się wycofać z jakichś sytuacji albo z jakiejś komunikacji albo z jakiegoś układu niż próbować udowadniać swoje racje na siłę – mówił Piotr Rogucki.

Zobacz także: Jego rodzinnym miasteczkiem wstrząsnęła seria zabójstw. Tak zaczął pisać kryminały

Piotr Rogucki w Rock Radiu. "Nauczyłem się funkcjonować w klimacie zgrywu"

Poczucie humoru to jedno. Inną kwestią jest to, dlaczego stosuje się dany rodzaj żartów. Piotr Rogucki mówił na antenie o tym, dlaczego stawia się w roli "podwórkowego głupka". Opowiedział również, jak podchodzi do pracy z ludźmi.

Nauczyłem się funkcjonować właśnie w takim klimacie takiego zgrywu trochę. Taki, powiedzmy sobie, podwórkowy głupek czasami, bo dzięki temu nie stawiam się w pozycji narzucania czegoś. Albo w pozycji człowieka, który traktuje coś z góry. Ja wolę wejść w sytuację od spodu, patrząc na to, jakie atuty albo plusy, albo zalety mają ludzie, z którymi akurat będę pracował. Cieszę się tymi ich dobrymi stronami. Mimo że niektórzy są nauczeni, że jak wchodzą w środowisko, w którym będą pracować, to próbują cię jakby ustawić, bo boją się po prostu, że coś pójdzie nie po ich myśli – mówił muzyk w Rock Radiu.

Wokalista Comy cały czas się uczy. "To jest bardzo ciekawe"

Piotr Rogucki opowiedział także, na co zwraca w ostatnim czasie uwagę i czego się dzięki temu uczy. Pomaga mu to w pracy z innymi. Okazuje się, że na tym polu również ważną funkcję pełni humor. Wokalista zespołu Coma stara się być otwartym człowiekiem.

REKLAMA
Ja teraz mam przyjemność pracować z Janem Holoubkiem. To jest człowiek, który potrafi w taki sposób bezpretensjonalny rozbroić sytuację i tak wejść dowcipem, jeszcze często cytowanymi dowcipami jego ojca, że nie widziałem kogoś, kto w taki sposób dbałby o swoich ludzi, o swoją ekipę. To jest bardzo ciekawe i też się tego uczę. Żeby być totalnie otwartym i wtedy wszystkie te takie zapędy ego, one się wyłączają automatycznie w ludziach, nawet takich, którzy mają takie skłonności – powiedział Rogucki.

Posłuchaj całej rozmowy z Piotrem Roguckim w podcaście "Niezły Gość":

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory