Metallica na szczycie "Billboardu"

REKLAMA
Najnowszy album grupy Metallica "Hardwired...To Self-Destruct" znalazł się na szczycie notowań w prawie 60 krajach. Kapela po raz szósty zajęła pierwsze miejsce w USA.
REKLAMA

Płyta od momentu premiery 18 listopada 2016 roku sprzedała się w USA w nakładzie 291 tys. egzemplarzy, w tym 282 tys. na nośniku fizycznym. Od 1991 roku, kiedy ukazał się słynny "Czarny Album" , każde studyjne wydawnictwo Metalliki lądowało na szczycie listy "Billboard 200". W aż 75 krajach płyta "Hardwired...To Self-Destruct" znalazła się w pierwszej trójce list, a w 105 w pierwszej piątce.

REKLAMA

Longplay "Hardwired...To Self - Destruct" został nagrany w składzie: James Hetfield, Kirk Hammett, Lars Ulrich i Robert Trujillo. Za produkcję odpowiadają Greg Fidelman, Hetfield i Ulrich. Do każdej z 12 piosenek z albumu nakręcono teledysk. Wszystkie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej Metalliki.

W ciągu trwającej od 1981 roku kariery Metallica sprzedała 110 milionów płyt na całym świecie. Zespół jest jednym z pionierów thrash metalu.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory